ESTETYCZNY DRENAŻ LIMFATYCZNY TWARZY z kinesiotapingiem

Opis szkolenia

Drenaż limfatyczny to leczniczy i upiększający masaż twarzy wykorzystywany w kosmetologii oraz medycynie estetycznej. Usprawnia krążenie płynów tkankowych, pomaga pozbyć się obrzęków, zastoin i złogów twarzy, szyi, dekoltu.

Poprawione krążenie krwi i limfy, przyspiesza usuwanie toksyn oraz szkodliwych substancji powstałych w wyniku przemiany materii. Ma to bezpośredni wpływ na wzmacnianie układu immunologicznego, poprawę samopoczucia i redukcję stresu, zmniejszenie bóli głowy oraz uporczywych napięć w obrębie twarzo-czaszki.

Jest bardzo skuteczną procedurą stosowanym w kosmetyce pielęgnacyjnej, medycynie i dermatologii estetycznej w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. Wpływa bardzo korzystnie na wygląd i stan skóry oraz ogólny wygląd twarzy, sprawia, że twarz staje się wypoczęta, zrelaksowana, drobne zmarszczki wygładzone, sińce i „worki” pod oczami zmniejszone.

Jest podstawową techniką modelowania owalu twarzy, która daje natychmiastowe efekty upiększające. 

Drenaż limfatyczny jest świetną profilaktyką urody dla osób młodych, sprawdza się także przy leczeniu obrzęków pourazowych i pooperacyjnych zwłaszcza po zabieg liftingu twarzy.

Drenaż zaleca się wykonywać w celu przygotowania do zabiegów chirurgii plastycznej.

Dla kogo?

Nasz kurs adresowany jest do osób pracujących w branży kosmetycznej, beauty, welness&spa oraz uprawiających zawód masażysty czy fizjoterapeuty.

Zapraszamy również wszystkie osoby, które interesują się pielęgnacją twarzy i chcą pracować z twarzą w warunkach domowych.

Korzyści z kursu

Dowiesz się i nauczysz jak wykonać estetyczny drenaż limfatyczny, który zrewolucjonizuje Twoją pracę. Poznasz techniki, dzięki którym sprostasz oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, poszerzysz ofertę usługową, wyróżnisz się na rynku i rozwiniesz własny warsztat. Otrzymasz sporą dawkę wiedzy teoretycznej, ćwiczeń praktycznych oraz ciekawe materiały dydaktyczne.

Program kursu

 • Dlaczego drenaż limfatyczny jest skuteczny, efektywny, wszechstronny i modny
 • Starzenie się twarzy
 • budowa twarzy – płaszczyzna wielowarstwowa
 • zmiany i procesy zachodzące w tkankach – jak starzeje się twarz
 • wpływ czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych
 • rola zabiegów pielęgnacyjnych i terapii naturalnych w odmładzaniu oraz profilaktyce anti aging
 • Starzenie się skóry – skóra jako największy organ naszego ciała – jak o nią dbać w ujęciu holistycznym
 • Czym są płyny tkankowe – dlaczego prawidłowe krążenie jest istotne dla zdrowia i urody
 • Budowa układu limfatycznego
 • Procedura zabiegowa drenażu limfatycznego – wskazania, przeciwskazania, zasady wykonania, przebieg
 • Kinesiotaping jako uzupełniająca forma drenażu limfatycznego oraz lifting i profilaktyka urody (omówienie oraz ćwiczenia praktyczne)
 • Marketing i sprzedaż
 • Jak oferować nową usługę

Czas szkolenia

sobota: godz: 10:00-18:00 (w tym przerwa obiadowa)
 niedziela: godz: 10:00- 18:00 (w tym przerwa obiadowa)
 *Organizator zastrzega prawo do zmiany godzin, w zależności od ilości osób oraz poziomu przyswajalności kursantów 

Miejsce

Informacje o trenerze

Anna Nocoń

Mentorka pozytywna promująca wartości kobiet, naturalne piękno i powrót do korzeni. Kosmetolożka, naturopatka, terapeutka twarzy, autorytet z zakresu masaży anty aging, ekspert z zakresu psychokosmetyki, szkoleniowiec, autorka programów odmładzających, znawczyni kobiecej duszy.

Od 25 zajmuje się pozytywnym myśleniem, skutecznie testuje metody kreowania rzeczywistości i tworzy wokół siebie świat pełen pozytywnych emocji. Pracowitość, konsekwencja i odwaga połączone z pasja oraz wiarą w powodzenie pomogły jej w pozbyciu się własnych, licznych ograniczeń fizycznych i emocjonalnych. Wielki entuzjazm w działaniu oraz zaangażowanie były drogą do zdobywania doświadczeń w umiejętnym rozwiązywaniu wyzwań oraz zdobywaniu pewności siebie.

Pokazuje kobietom jak wykorzystywać ukryty potencjał, jak rozwijać wewnętrzna energię. Od 15 lat zajmuje się również branżą beauty, jest twórczynią trendu kosmetyki pozytywnej, liderem kosmetyki holistycznej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej, psychologii urody i rozwoju osobistego.

Występuje publiczne na kongresach kosmetologicznych , publikuje w prasie branżowej oraz kobiecej, pomaga w odnajdywaniu własnych ścieżek, pewności siebie oraz akceptacji. Wspiera w rozumieniu własnego ciała.

Pokazuje drogi do niekonwencjonalnych/komplementarnych metody terapii naturalnych wykorzystywanych w kosmetologii.

Ukończyła uczelnie z zakresu:

 • Zarządzania: Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych (marketing i reklama), Public Speakers Academy (Londyn)
 • Kosmetologii: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Wydział Medyczny (kosmetologia, specjalizacja anty aging), Wyższa Szkoła Medyczna Wydział Ochrony Zdrowia, Studia Podyplomowe Kosmetologia i Body Fitness, Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy, Międzynarodowa Szkoła Masażu Manualistic Aestetic School (Moskwa), Międzynarodowy Instytut Masażu Tajskiego – An Institut of Thai Massage (Tajlandia) Studium Naturalnych MetodLeczenia, Zawodowa Szkoła Masażu
 • Naturopatii: ITCM DAO Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej (Akadmia Akupunktury Kosmetycznej oraz Szkoła Naturopatii)

Cena szkolenia

1800 zł