ANTYSTRES  – MANUALNE TECHNIKI REDUKCJI STRESU

Opis szkolenia

Człowiek ciągle poszukuje odpowiedzi, inspiracji oraz nadziei na rozwiązywanie aktualnych problemów ludzkości.

Zapraszamy na szkolenie, które jest odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku WELLNESS&SPA.

Stres jest wszechobecny w życiu każdego człowieka. Jest reakcją organizmu na zewnętrzne lub wewnętrzne bodźce, które zakłóca harmonię i równowagę funkcjonowania organizmu. Jest cichym zabójcą, który wolno i niepostrzeżenie osłabia organizm powodując powstawanie ogromnej ilości chorób.

Odczuwanie stresu, zmęczenie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, brak witalności oraz chęć budowania odporności organizmu skłania ludzi do poszukiwania różnych form radzenia sobie ze stresem. Sięgamy coraz częściej po terapie holistyczne, naturalne oraz manualne.

Jest wiele sposobów redukcji stresu. Jedną z przyjemniejszych form radzenia sobie z napięciami w ciele są techniki manualne połączone z wszystkimi ludzkimi zmysłami odczuwania świata.

Dla kogo?

Nasz kurs adresowany jest do wszystkich, którzy:

 • pracują w branży kosmetycznej, beauty, welness&spa oraz uprawiających zawód masażysty czy fizjoterapeuty – pragną rozwijać swoje umiejętności lub nie mają doświadczenia i dopiero zaczynają pracę w branży beauty.
 • prywatnie interesują się manualnymi technikami redukcji stresu dla siebie i najbliższych
 • szukają sposobów na odzyskanie spokoju, harmonii swoich klientów, dążą do rozwoju wewnętrznego i odbudowanie naturalnych, wewnętrznych zasobów organizmu do walki ze stresem.

Korzyści z kursu

Otrzymasz sporą dawkę wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, które podniosą Twoje kompetencje, uatrakcyjnią warsztat pracy oraz rozszerzą możliwości zbudowania atrakcyjnej oferty zabiegowej.

Nauczysz się jak synchronizować ruchy i łączyć je ze stymulacją bodźców nerwowych dotykowych, słuchowych, wzrokowych i zapachowych. 

Dowiesz się jak można podnieść ogólny próg wrażliwości na bodźce i usprawnić mechanizmy adaptacyjne co sprawia, że trudniej jest wytrącić organizm ze stanu równowagi psychicznej.

Poznasz techniki, które pozwolą Ci wykonać wyjątkowy masaż o działaniu antystresowym i harmonizującym, wpływającym na:

 • ogólny stan wyciszenia, relaksacji i odprężenia organizmu
 • poprawę nastroju, redukcję zmęczenia, bóli głowy i mięśni
 • zmniejszenie stanu niepokoju oraz bezsenność
 • łagodzenie dolegliwości psychosomatycznych

Program kursu

 • Stres – istota, geneza powstawania, reakcje obronne, biochemia stresu
 • Objawy somatyczne – fizyczne dolegliwości organizmu, które są wynikiem głębszych problemów psychologicznych
 • Czujna uważność – zaangażowanie i obecność terapeuty, praca z intencją
 • D.U.S.Z.A – jak sprawić, żeby umysł przeniósł się na inny wymiar a ciało wykorzystało zmysły do uwolnienia napięć
 • Masaż ciała – podstawowe techniki rozluźniające powięzi, stymulacja punktów Marma
 • Masaż twarzy i głowy – techniki redukcji napięć oraz głębokiej relaksacji na różnych poziomach pracy

Czas szkolenia

sobota godz.: 10:00-18:00 (w tym przerwa obiadowa)

niedziela godz.: 09:00-17:00 (w tym przerwa obiadowa)
 *Organizator zastrzega prawo do zmiany godzin, w zależności od ilości osób oraz poziomu przyswajalności kursantów 

Miejsce

 Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz DYPLOM ukończenia kursu.

Informacje o trenerze

Anna Nocoń

Mentorka pozytywna promująca wartości kobiet, naturalne piękno i powrót do korzeni. Kosmetolożka, naturopatka, terapeutka twarzy, autorytet z zakresu masaży anty aging, ekspert z zakresu psychokosmetyki, szkoleniowiec, autorka programów odmładzających, znawczyni kobiecej duszy.

Od 25 zajmuje się pozytywnym myśleniem, skutecznie testuje metody kreowania rzeczywistości i tworzy wokół siebie świat pełen pozytywnych emocji. Pracowitość, konsekwencja i odwaga połączone z pasja oraz wiarą w powodzenie pomogły jej w pozbyciu się własnych, licznych ograniczeń fizycznych i emocjonalnych. Wielki entuzjazm w działaniu oraz zaangażowanie były drogą do zdobywania doświadczeń w umiejętnym rozwiązywaniu wyzwań oraz zdobywaniu pewności siebie.

Pokazuje kobietom jak wykorzystywać ukryty potencjał, jak rozwijać wewnętrzna energię. Od 15 lat zajmuje się również branżą beauty, jest twórczynią trendu kosmetyki pozytywnej, liderem kosmetyki holistycznej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej, psychologii urody i rozwoju osobistego.

Występuje publiczne na kongresach kosmetologicznych , publikuje w prasie branżowej oraz kobiecej, pomaga w odnajdywaniu własnych ścieżek, pewności siebie oraz akceptacji. Wspiera w rozumieniu własnego ciała.

Pokazuje drogi do niekonwencjonalnych/komplementarnych metody terapii naturalnych wykorzystywanych w kosmetologii.

Ukończyła uczelnie z zakresu:

 • Zarządzania: Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych (marketing i reklama), Public Speakers Academy (Londyn)
 • Kosmetologii: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Wydział Medyczny (kosmetologia, specjalizacja anty aging), Wyższa Szkoła Medyczna Wydział Ochrony Zdrowia, Studia Podyplomowe Kosmetologia i Body Fitness, Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy, Międzynarodowa Szkoła Masażu Manualistic Aestetic School (Moskwa), Międzynarodowy Instytut Masażu Tajskiego – An Institut of Thai Massage (Tajlandia) Studium Naturalnych MetodLeczenia, Zawodowa Szkoła Masażu
 • Naturopatii: ITCM DAO Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej (Akadmia Akupunktury Kosmetycznej oraz Szkoła Naturopatii)

Cena szkolenia

1800 zł